31 maja, 2017

egzamin na prawo jazdy

Współpraca się opłaca

Świat to globalna wioska. Jeśli tylko chcemy, możemy bez problemu komunikować się z ludźmi żyjącymi na innych kontynentach, w innych strefach czasowych. No właśnie, trzeba tylko chcieć. Bo instruktorzy i właściciele nauki jazdy też bez problemu mogą się z sobą komunikować. Pytanie tylko, czy tego chcą.

Grzegorz Łapanowski

Uważajmy na to, co jemy. Nawet w podróży!

– Kawa, słodzone napoje, dużo słodyczy, wysoko przetworzona żywność – to niestety zazwyczaj serwują nam największe sieci gastronomiczne. Warto więc tak zaplanować sobie trasę, żeby gdzieś po drodze odwiedzić jakąś fajną knajpkę. Bo coraz więcej mamy w Polsce dobrych jakościowo lokalnych restauracji. Można też wcześniej przygotować sobie jakąś przekąskę – mówi w rozmowie ze „Szkołą Jazdy” Grzegorz Łapanowski, znany polski kucharz.

motocyklista jadący na motorze

Ustawodawca nie ma nic wspólnego z motocyklami

Tym razem zajmę się dwoma kwestiami. Pierwsza dotyczy tego, jak przygotować pojazdy, żeby były zabezpieczone i jednocześnie nie narażać się na zarzuty, że dodatkowe elementy spowodowały obrażenia osoby szkolonej lub innego uczestnika ruchu drogowego. A druga? Podpowiem, jak zadbać o bezpieczeństwo kursanta i instruktora w trakcie szkolenia.

jezioro, most

Właściciel OSK po godzinach

Spędzają w elkach po kilkanaście godzin dziennie, prowadzą wykłady, a po tym wszystkim czeka na nich jeszcze sterta dokumentów do wypełnienia… Życie właściciela szkoły jazdy nie jest lekkie. Dlatego zapytaliśmy kilkoro z nich, jak się relaksują i odpoczywają.

samochód elektryczny

Elektryczne auta z Polski

Rząd chciałby widzieć Polskę w roli liczącego się na rynku producenta samochodów elektrycznych. Nawet jeżeli nie na eksport, to zdolnego do zaspokojenia wewnętrznych potrzeb. Plan zakłada, że cena auta nie przekroczy 70 tys. zł.

reklama " PROWADZISZ NIE PISZ "

Prowadzisz? Nie pisz!

FirmyAllianz i Jet Line zainicjowały kampanię społeczną. Od kwietnia do czerwca przy drogach w całej Polsce, w tym przy trasach ekspresowych i autostradach, pojawią się billboardy przedstawiające rozbity ekran smartfona z wiadomością pozostawioną bez odpowiedzi. Hasło kampanii brzmi „Prowadzisz? Nie pisz!”.