27 kwietnia, 2016

Żenująca wpadka

O wiele za długo trwały gorączkowe poszukiwania winnego za zamieszanie związane z rozporządzeniem dotyczącym szkolenia. Dlaczego? Bo nie mamy takiego wsparcia medialnego, jak wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego.

Motocyklem na krańcu świata

– Kocham motocykle, kocham podróżować. Połączenie tych dwóch spraw daje totalną przyjemność. I kiedy po powrocie widzę, że odwiedziłem kolejne kraje, poznałem ciekawych ludzi, mam energię na kolejne działania. Tak ładuję baterie – mówi w rozmowie ze „Szkołą Jazdy” DJ Adamus.

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Ministerstwo oblało pierwszy egzamin

Resort infrastruktury i budownictwa nie zdążył na czas z publikacją aż czterech rozporządzeń. W efekcie część wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego wstrzymała egzaminowanie, z kolei ośrodki szkolenia kierowców miały wątpliwości co do tego, czy mogą w ogóle prowadzić zajęcia.

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Bez wielkich zmian

Pewien piątkowy wieczór miał być chyba dla wszystkich kierowników ośrodków oraz instruktorów nauki jazdy w Polsce emocjonujący jak wielka kumulacja w Lotto. Otóż czekaliśmy na nowe rozporządzenie w sprawie szkolenia. Miało się wiele zmienić, lecz prawie nic nie poprawiono…

złodziej włamujący się do samochodu

Niemieckie auta popularne wśród złodziei

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji, właściciele volkswagenów i audi powinni najbardziej obawiać się o swoje auta. Okazuje się, że pojazdy tych marek najczęściej padają łupem polskich złodziei.

elektryczny samochód

Polacy powoli przekonują się do elektrycznych aut

Do 2020 roku po drogach na całym świecie ma poruszać się 10 mln elektrycznych samochodów. Już teraz wzrasta ich sprzedaż. A jak jest w Polsce? Auta elektryczne i hybrydowe typu plug-in też cieszą się coraz większą popularnością. W 2015 roku nabywców znalazło już ok. 400 takich pojazdów.

wypadek samochodowy

Krótki poradnik uczestnika zdarzenia drogowego

Instruktor nauki jazdy powinien mieć niezbędną wiedzę. Choćby po to, żeby w sytuacji zdarzenia drogowego zachować się profesjonalnie. Co to dla mnie znaczy? Chodzi o prawidłowe zachowanie się jako uczestnik zdarzenia drogowego, ale również wykorzystanie tych nieprzyjemnych w sumie chwil do pokazania osobie szkolonej tego, jak należy postępować – zgodnie z przyjętymi zasadami.