30 marca, 2016

Zrozumieć klienta

Młodzi ludzie oczekują od ośrodków szkolenia wprowadzenia nowoczesnych środków przekazu, takich jak prezentacje wideo, animacje w technologii 3D. Tradycyjne plansze i modele, według ich opinii, już dawno powinny znaleźć się na śmietniku lub muzeum. Oni nie rozumieją potrzeby kultywowania całego biurokratycznego przebiegu procesu zapisów i sprawozdawczości, dokumentacji szkoleniowej.

Rafał Brzozowski

Ponad milion na liczniku

– Podczas jazdy samochodem powstały pomysły na kilka moich piosenek. Raz, inspirując się tym, co usłyszałem w radiu, przearanżowałem swój utwór. Naprawdę samochód może być bardzo twórczym miejscem! – mówi w rozmowie ze „Szkołą Jazdy” znany wokalista Rafał Brzozowski.

Jak wybrać najlepszych?

Branża OSK, która jest podzielona i skłócona, musi w końcu się zjednoczyć oraz walczyć z patologicznymi ośrodkami, nieuczciwymi właścicielami szkół jazdy oraz z brakiem wiedzy instruktorów, dla których szkolenie kursanta to kara. Uczciwe szkoły jazdy powinny we własnym interesie wypracować metodę na odróżnienie ich od słabych i oszukujących swoich klientów.

mechanik naprawiający samochód

Poważne wpadki poważanych marek

Doniesienia o wysokiej awaryjności nawet jednego modelu mogą istotnie nadwerężyć wizerunek najbardziej poważanego producenta samochodów. Któż nie słyszał o „królowej lawet” czy „rdzewiejącym okularniku”?

Policjanci zachęcają: „Daj znak!”

W trosce o bezpieczeństwo śląska drogówka zainicjowała w lutym akcję „Daj znak”. Policjanci sugerują pieszym, żeby przed wejściem na przejście dali znać kierowcy, że chcą przejść. W jaki sposób? Poprzez wyciągnięcie ręki.

samochód

Trudna droga do pierwszego prawa jazdy

Idea towarzysząca wprowadzeniu prawa jazdy kategorii AM była szczytna. Liczono, że zmiany w przepisach korzystnie wpłyną na poziom bezpieczeństwa na drogach i podniosą umiejętności motorowerzystów. Rzeczywistość wygląda jednak znacznie gorzej.