1 marca, 2016

Sprawdzam!

Hasło „sprawdzam” jest dobrze znane graczom w pokera. Powszechnie stosuje się je także w sytuacji, gdy dalsza dyskusja nad projektem i tak nie przekona oponentów. Oznacza ni mniej, ni więcej – pokaż, co potrafisz, pokaż dodatkowe materiały, konkretne rozwiązania, które udowodnią twoje prawdziwe zamiary, ale również i działania.

Bezpieczeństwo, nie prędkość!

Jest taki cytat z filmu „Vabank”: „Z wiekiem maleje zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój”. Na potrzeby naszej rozmowy wymieniłbym słowo „zysk” na „prędkość”, a wyrażenie „święty spokój” na „bezpieczeństwo” – mówi w rozmowie ze „Szkołą Jazdy” Sebastian Chmara, kiedyś znakomity polski wieloboista, teraz wiceprezes Polskiego Związku Polskiej Atletyki i dyrektor mityngu Pedro’s Cup.

reklama Michelin

Młodzi kierowcy przeceniają swoje umiejętności

Jak dowodzą badania TNS Polska, przeprowadzone na zlecenie Michelin Polska, postrzeganie określonych zachowań podczas prowadzenia samochodu jako ryzykownych i niebezpiecznych zmniejsza się wśród młodych ludzi po zdobyciu przez nich prawa jazdy. Na przykład w przypadku zapinania pasów zmiana ta wynosi aż 15 procent!

mechanik naprawiający samochód

Diagnoza na odległość

Do tej pory wykorzystanie złącza CAN w praktyce polegało na stworzeniu fizycznego połączenia pomiędzy autem i komputerem serwisowym. Pozwalało to na zdiagnozowanie usterek czy wyeliminowanie błędów. Urządzenie, nad którym pracuje Grupa Martom, ma umożliwić bezprzewodowe przesyłanie wszelkich tego typu informacji. Prototyp ma powstać jeszcze w tym roku.

pogotowie ratunkowe ratujące kobietę

Przyspieszyć akcję ratowniczą

Kiedy dochodzi do poważnego wypadku, każda minuta może decydować o zdrowiu bądź życiu poszkodowanego. Ratownicy tracą czas na dojazd, oswobodzenie osoby zakleszczonej w samochodzie czy ustalenie grupy krwi. Od kilku lat przybierają na sile działania, mające na celu usprawnienie akcji ratunkowych.

WORD

W WORD-ach cisza. Przed burzą

Widmo okresu próbnego dla świeżo upieczonych kierowców i brak możliwości redukcji punktów karnych spowodował, że jesień była bardzo gorącym okresem w WORD-ach w całym kraju. Teraz zapanował spokój. Jednak nie na długo. Jesienią znów zacznie się boom.

Elka na egzaminie? To się opłaca!

Ze statystyk sporządzonych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze wynika, że kandydaci na kierowców, którzy przystępują do egzaminu praktycznego pojazdem ośrodka szkolenia kierowców, uzyskują ocenę pozytywną częściej niż zdający samochodem WORD-u.

Marcowy numer „Szkoły Jazdy” już w sprzedaży!

Jak w internecie i mediach społecznościowych radzą sobie wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego? Co decyduje o powodzeniu początkującego kierowcy? Czy przewinienia kierowców spadną na ich nauczycieli? Czy każdy może nauczyć się jeździć samochodem? – odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdują się w najnowszym, marcowym numerze „Szkoły Jazdy”.