28 stycznia, 2016

Pokolenie z cyfrowym DNA

Dla ośrodków szkolenia kierowców najliczniejszą grupę wiekową klientów stanowią osoby od osiemnastego do dwudziestego roku życia. Dlatego dziś ogromnym wyzwaniem dla branży jest zrozumienie tej grupy wiekowej i dopasowanie oferty oraz strategii prowadzenia biznesu do sposobu myślenia nowego pokolenia kursantów.

Nie trwajmy w błędzie!

Po lekturze raportu NIK odczuwam gorzką satysfakcję. Dlaczego? Ponieważ większość negatywnych i trafnie opisanych zjawisk udało mi się przewidzieć. Zastanawiam się jednak, co można zrobić więcej? Co można zrobić lepiej?

Roman Paszke

Żeglarz za kierownicą samochodu

– Staliśmy kiedyś naszym jachtem w marinie pod Lizboną. Miejsce okazało się dosyć popularne. Zauważyliśmy, że w weekendy pod pobliskie kluby nocne podjeżdżały wypasione fury, często bugatti, maserati i lamborghini. Wtedy ktoś z naszej załogi, przyglądając się tym pięknym autom, powiedział: „nam nie zaimponują, nasz jacht jest wart kilka razy więcej, a na pewno wygląda ładniej…”. Żeglarze chyba jednak najbardziej kochają swoje jachty… – mówi w rozmowie ze „Szkołą Jazdy” kapitan Roman Paszke.

Ustawa do poprawy

Eugeniusz Kubiś, organizator protestów zielonogórskich przeciwko ustawie o kierujących pojazdami z 2012 i 2013 roku, zabrał głos w sprawie ustawy o kierujących pojazdami, której część zapisów jest znów przesunięta o rok. Jego zdaniem, należy zostawić z dotychczasowych rozwiązań co konieczne i napisać ten akt prawny od nowa.

nauka jazdy

Instruktorzy na cenzurowanym

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę WORD-y i ośrodki szkolenia kierowców. W raporcie zwraca uwagę m.in. na niekulturalne zachowanie instruktorów jazdy, na które skarżyli się uczestnicy kursów. Sprawdziliśmy, czy to norma.

Błędne tezy

– Skoro krytykuje się tworzenie filii WORD-ów, to dlaczego w raporcie nie ma wskazania, że należałoby takich praktyk zaprzestać? Bo my jesteśmy już zdezorientowani. Najpierw rozmontowano istniejący do tej pory system, teraz mówi się, że egzaminowanie w mniejszych miejscowościach jest niewłaściwe – tak raport NIK komentuje Mirosław Szadkowski, dyrektor WORD-u w Radomiu.

egzamin na prawo jazdy

Ślepo za modą

Marki premium, crossovery i SUV-y są na topie. Polacy wymagają od samochodów coraz więcej. W wielu przypadkach jest to jednak ślepe podążanie za modą.

Wrocław i Warszawa wypożyczą samochody

W sierpniu ubiegłego roku Urząd Miejski we Wrocławiu ogłosił pierwszy w Polsce przetarg na uruchomienie miejskiej wypożyczalni 200 samochodów. Blisko takiego kroku jest Warszawa. W obu miastach zapowiadają, że wypożyczalnie zaczną działać jeszcze w tym roku.

Urząd się broni

Po prowadzonej w czterech urzędach marszałkowskich kontroli tylko świętokrzyski otrzymał od NIK ogólną ocenę negatywną. Urzędnicy są zdziwieni. – Trudno jest się zgodzić z oceną zawartą w raporcie NIK – uważa Wojciech Siporski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.