2 stycznia, 2015

egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Ekojazda i niebowiązkowa teoria weszły w życie!

Od 1 stycznia kandydaci na kierowców, którzy zdają egzamin praktyczny, są przez egzaminatorów oceniani za swoje umiejętności w zakresie ekojazdy. W arkuszu egzaminacyjnym znalazły się dwie nowe pozycje: „właściwa zmiana biegów” oraz „hamowanie silnikiem przy zatrzymaniu i zwalnianiu”. Nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami zwolniła także kandydatów na kierowców z obowiązku odbywania zajęć teoretycznych.

Styczniowy numer „Szkoły Jazdy” już w sprzedaży!

Jak zwykle nie zabraknie w nim najważniejszych tematów, które ogniskują uwagę branży związanej ze szkoleniem kierowców. Omówione zostały m.in. zmiany w ustawie o kierujących pojazdami, które weszły w życie od 1 stycznia, opisana rosnąca liczba egzaminacyjnych elek oraz fiasko ustawy deregulacyjnej byłego ministra Gowina. Zapraszamy do lektury!

miesięcznik " Szkoła jazdy "

Styczniowy numer "Szkoły Jazdy" już w sprzedaży!

płatność kartą kredytową

Innowacje w starostwach

– System Info-Car.pl wprowadza innowacyjne rozwiązanie, jakim jest umożliwienie klientom wydziałów komunikacji korzystania z płatności online oraz kart płatniczych – uważa Karolina Szuleta, kierowniczka Referatu Rejestracji Pojazdów w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim.