28 października, 2014

Tomasza Piętka

Piaskownica Pana Tomasza. Ostatni felieton Kubisia

Odchodzą szefowie rządów, ministrowie, dyrektorzy departamentów, a pan Tomasz pozostaje królem piaskownicy. Chyba nikt mu nie powiedział, że to, co kleci, to nie są babki z piasku, które można co i rusz burzyć i stawiać na nowo, tylko przepisy prawa.

Piaskownica Pana Tomasza

Kłopotliwy finał

Mamy nową symboliczną datę 24 sierpnia 2014 roku! Podobnie jak wiele innych szczególnych dla naszego środowiska dat ? przeszła już do historii. Tak jak w poprzednich przypadkach po latach pracy otrzymaliśmy dokument kolejny raz nowelizujący UoKP.

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Co dalej z bazą?

W pierwszym kwartale przyszłego roku baza pytań egzaminacyjnych będzie zweryfikowana i zatwierdzona przez ministra – zapowiada Tomasz Piętka z departamentu transportu drogowego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Jak w radiowozie

Zataczający się na jezdnię pieszy, stado dzikich zwierząt albo nagły atak zimy – to wszystko można zaprogramować w symulatorze jazdy, o jaki wzbogaciła się we wrześniu Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Uniewinnienie

Po prawie dwuletniej batalii z polskim wymiarem sprawiedliwości Michał Jóźwiak, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „Motoklub” w Więcborku, został przez Sąd Najwyższy uznany za niewinnego od przedstawianego mu zarzutu, czyli przewożenia w elce zbyt dużej liczby osób.