30 września, 2014

Memem w instruktora

W ostatnich latach furorę wśród użytkowników internetu robią występujące pod postacią filmików, obrazków, zdań, kilku słów tzw. memy. Zdarza się, że czasami dotyczą one tematyki szkolenia kierowców. Na portalu społecznościowym Facebook powstał nawet profil „Typowy instruktor prawka”.

Cezary Żak

Biuro na kółkach

? Auto musi mieć klimatyzację i dużo schowków. Moje córki śmieją się mówiąc, że mam w samochodzie biuro – opowiada Cezary Żak.

Z wyrazami należnego szacunku

Po czterech miesiącach oczekiwania, w odpowiedzi na moje pismo, otrzymałem od pana Łukasza Twardowskiego, dyrektora w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, wiadomość o wyrazach szacunku, jakie tenże składa prezesowi OIGOSK, panu Romanowi Stenclowi.

Wakacyjne powroty

Minione wakacje jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że należy znacznie zaostrzyć i rozszerzyć kryteria bezpieczeństwa dotyczące autokaru i kierowcy. Na stan dróg nie mamy niestety realnego wpływu.

Irena Lipowicz

RPO nie ustępuje

Rzecznik praw obywatelskich powraca do problemu pobierania dopłat za egzamin na prawo jazdy od osób, które zostały zapisane na egzamin państwowy do 18 stycznia 2013 roku, a zdawały go po tej dacie. Zdaniem Ireny Lipowicz, resort, na czele którego stoi teraz minister Bieńkowska, nie potraktował sprawy poważnie.

ruch drogowy

Dyscyplina narodowa?

Czy zdarzyło się Wam zdenerwować na geniusza, który wyprzedził Wasz samochód, a następnie po chwili przystąpił do manewru skrętu w lewo? Oczywiście kierowca wyhamował wszystkich tylko po to, żeby kupić sobie kawę i zapalić papierosa. Trudno po takiej sytuacji podejrzewać tego kierowcę o posługiwanie się logiką.

Nie zwiedzać, tylko uczyć!

? W odpowiedzialnej szkole jazdy instruktorzy nie zajmują się tylko zwiedzaniem miasta, a kursant nie odbywa szkolenia, a jest uczony – mówi Filip Grega, prezes nowo powstałej Fundacji SOS Odpowiedzialne Szkoły Jazdy.

Przejścia dla pieszych pod lupą

Zmiany w prawie o ruchu drogowym, które mają dać większe przywileje pieszym, będą wymagały sprawdzenia przejść na 380 tys. km dróg publicznych, lepszego ich oznakowania i być może likwidacji części z nich – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Mandat za bagażnik rowerowy

Sezon wakacyjnych wycieczek rowerowych dobiega końca. Niektórzy nie będą go miło wspominać – podróż z bagażnikiem rowerowym na tylnej klapie auta zakończyła się dla nich kilkusetzłotowym mandatem za niewidoczną tablicę rejestracyjną.