5 sierpnia, 2014

Szkolenie w Belgii

Jak wygląda szkolenie kierowców w Belgii? Podczas mojej podróży tam udało mi się porozmawiać z Concettą d’Eletto, prezesem organizacji podobnej pod względem organizacyjnym do naszej PFSSK ? FAA (Federation des Auto-Ecole Agréées ASBL).

Lubię samotność za kółkiem

? Jadąc samotnie stapiam się medytacyjnie z maszyną i stanowimy jedność – tak o swojej miłości do samochodów mówi nam znana z Kabaretu Olgi Lipińskiej aktorka Bella Olejnik.

Święta, święta i po świętach

9 kwietnia minister Rynasiewicz obiecał, że po świętach resort przedstawi gotowe propozycje kierunków, w których powinno pójść szkolenie i egzaminowanie, aby lepiej służyły bezpieczeństwu ruchu drogowego niż dotychczasowy system, niesprawdzający się i będący w nieodwracalnej zapaści.

dokument prawo jazdy

Zmiany ? nie zawsze na lepsze

W ostatnim okresie posłowie znaczną część swych zdolności intelektualnych poświęcają wszelkiego rodzaju propozycjom dotyczącym zagadnieniom związanym z prawem jazdy. Czy ma to być zadośćuczynienie za spadek zainteresowania uzyskiwaniem prawa jazdy po zmianach wprowadzonych ustawą o kierujących?

Ecodriving

Ekojazda na egzamin

Na początku maja Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opublikowało projekt zmiany jednego z rozporządzeń, tak żeby umożliwić ocenianie na egzaminie państwowym umiejętności ekojazdy. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2015 roku.

nauka jazdy

Właściciel zniknął, kursanci na lodzie

Wejherowska autoszkoła The Best of L’s, reklamująca się jako najlepsza w mieście, jest zamknięta na głucho, a z jej właścicielem nie ma kontaktu. Nie lada problem mają kursanci, którzy nie ukończyli szkolenia. Czują się rozgoryczeni i oszukani.

nauka jazdy

Prawie jak OSK

Od stycznia 2013 roku nie ma obowiązku umieszczania na samochodzie szkoleniowym informacji o nazwie szkoły, jej adresie. Większość szkół jazdy w Poznaniu pozdejmowała naklejki i magnesy ze swoich samochodów. Zastanawiam się, co skłoniło ich właścicieli do takiej decyzji?

banner ZERO TOLERANCJI DLA ALKOHOLU ZA KIEROWNICĄ

Powstrzymaj pijanego kierowcę!

Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, aż 35 procent Polaków jest świadkiem prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Często w ogóle na ten fakt nie reagują. Właśnie dlatego rozpoczęła się ogólnopolska kampania „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.