21 marca, 2014

nauka jazdy

Czy akredytacja kuratora oświaty jest potrzebna OSK?

Akredytacja kuratora oświaty jest nie tylko potwierdzeniem najwyższej jakości kształcenia, ale też możliwością zdobycia dodatkowych punktów w procesach przetargowych, co wiąże się z okazją zwiększenia przychodów ośrodka i wzrostu jego konkurencyjności. 19 lutego 2014 roku posłowie przegłosowali poprawkę do projektu ustawy o zmianie ustawy o kierujących pojazdami, pozwalającej na uzyskanie statutu tzw. SUPER OSK na poszczególne kategorie. Do tej pory ośrodek chcący uzyskać poświadczenie spełnienia dodatkowych wymagań musiał szkolić we wszystkich kategoriach. Prawdopodobnie SUPER OSK będzie mógł zostać ośrodek szkolący tylko w ramach jednej kategorii. W takiej sytuacji akredytacja znowu zyskuje na znaczeniu, gdyż jest ona jednym z warunków w procesie ubiegania się ośrodka o miano SUPER.