5 listopada, 2013

Dennis Rodman pozwie Bartosza Węglarczyka!

Czy to prawda? Nie, to tylko prawdopodobna prawda z prawdopodobieństwem równym zero. Ale mógłby. I to skutecznie, gdyby gdziekolwiek na świecie o takich sprawach decydowali ludzie o mentalności panów prezesów Stencla i Popławskiego.

Paweł Golec

Z puzonem w bagażniku

? Najwięcej pomysłów zrodzonych podczas jazdy samochodem jest na naszej pierwszej płycie. Były to „Crazy is my life”, „Chałpa się poliła”. Były to czasy, kiedy Golec uOrkiestra raczkowała, a my większość czasu spędzaliśmy w naszym wysłużonym oplu kadetcie – opowiada Paweł Golec.

Tak się szkoli w… Indiach

Zdobycie prawa jazdy w Indiach nie jest specjalnie trudne, choć tak naprawdę nie do końca przydatne, biorąc pod uwagę to, co się dzieje na drogach w tym kraju. Ale po kolei.

Polskie drogi i bezdroża

Jadąc przez Polskę trafiamy na różnego rodzaju infrastrukturę, która przecina ciągłość drogi. Na przykład na przeprawę promową.

Tania jazda na CNG

Wolniejsze spalanie, cichsza praca silnika, niska emisja zanieczyszczeń – to według zwolenników CNG największe zalety stosowania jako paliwa samochodowego sprężonego gazu ziemnego. Na takie rozwiązanie, prawdopodobnie jako pierwszy ośrodek szkolenia w Polsce, zdecydował się gorzowski Super OSK Mikrus.

Jazda bez przejazdów?

Byli i obecni pracownicy katowickiego WORD-u zarzucają dyrekcji złe wytyczenie tras egzaminacyjnych na kategorie A, A1 i B1 w latach 2008 ? 2012. Uważają, że egzaminy były przeprowadzane niezgodnie z prawem. Domagają się dymisji dyrektora i jego zastępcy ds. egzaminowania.

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Kto może szkolić na kategorie A2 i AM?

Z całego kraju docierają do nas informacje o problemach instruktorów z uzyskaniem wpisu do ewidencji w zakresie uprawnień do szkolenia osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii AM i A2. Egzaminowania osób na te kategorie odmawiają również niektóre WORD-y.