2 października, 2013

Rondo prawie turbinowe

Media co pewien czas informują o budowie w Polsce nowych rond turbinowych. Niestety, autorzy tych newsów w większości przypadków niewłaściwie postrzegali pojęcie ronda turbinowego, wprowadzając do potocznej świadomości użytkowników dróg wadliwe skojarzenia.

wydanie prawa jazdy

Urzędnik wskaże, gdzie lepiej się szkolić?

Po wejściu w życie ustawy o kierujących kandydat, zanim zgłosi się do OSK, musi odwiedzić wydział komunikacji, aby otrzymać profil. Czy obawy, że niektórzy urzędnicy będą instruowali, gdzie lepiej iść, a gdzie nie, właśnie się sprawdzają?

egzamin na prawo jazdy

Pustki w WORD-ach

Nowe przepisy dotyczące egzaminu teoretycznego, niż demograficzny to główne przyczyny pogarszającej się kondycji wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Jakie są konsekwencje? Bezpłatne urlopy, zwolnienia lub redukcja etatów.

Selekcja naturalna

Tytuł już sam w sobie jest wymowny i my, szkoleniowcy, doskonale powinniśmy rozumieć to przesłanie, zwłaszcza w specyficznie trudnych czasach, w których przyszło nam pracować.