24 listopada, 2010

samochody stojące na parkingu

Nowy sposób parkowania – "na grzecznego"

Szczecińscy kierowcy z powodu braku miejsc parkingowych w centrum miasta parkują samochody metodą „na grzecznego” – świadomie blokują inny pojazd pozostawiając kartkę z numerem telefonu i prośbą, by zadzwonić jeśli auto przeszkadza.

samochody stojące na parkingu

Nowy sposób parkowania – „na grzecznego”

Egzamin bez hamulców

Egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi prowadzili egzamin na prawo jazdy na niesprawnej ciężarówce z przyczepą. W pięcioletnim samochodzie zepsuł się przewód ciśnieniowy. Skutek – przyczepa nie miała hamulców! Prowadzenie auta mogło skończyć się poważnym wypadkiem.

Rafał Matuszak

Można szkolić lepiej

Poprawa jakości szkoleń kierowców zawodowych w Polsce – to tytuł konferencji, która odbyła się 18 listopada w warszawskiej fili wydawnictwa Winfor. Nowoczesne metody szkolenia oraz korzyści płynące z posiadania akredytacji Kuratorium Oświaty – to główne tematy, które tym razem zaproponowali egzaminatorzy.