6 października, 2010

kierowca

Piratów drogowych znajdą również za granicą

Kierowcy nie unikną kary za przestępstwa drogowe popełnione za granicą. Szefowie policji drogowej w całej Europie wzywają Unię Europejską do przyjęcia przepisów, które pozwolą na karanie kierowców za wykroczenia popełnione za granicą.

Przestępstwa w szkoleniu

Powinniśmy piętnować i wykluczać osoby, które nie stosują się do obowiązujących przepisów. Czy naprawdę trzeba policji i prokuratury, aby zlikwidować przejawy bałaganiarstwa i cwaniactwa? – pisze Wojciech Szemetyłło, wiceprezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców oraz Prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie.

kontrola drogowa

Policja karze „elki” bez adresu

Mandat w wysokości 50 zł otrzymał jeden z lubelskich instruktorów za… brak w widniejącym na drzwiach samochodu adresie ośrodka nazwy miasta. – Nie będziemy stale przymykać oka na łamanie przepisów – komentuje policja.

Przestępstwa w szkoleniu

kontrola drogowa

Policja karze „elki” bez adresu

Sąd Najwyższy

Galimatias prawny szkoleń kierowców zawodowych

System szkolenia kierowców znany jest od 2006 roku, kiedy to ukazała się zmiana do ustawy o transporcie drogowym. Przepis ten wprowadził w życie kwalifikację wstępną oraz szkolenia okresowe. Po czterech latach wydawać by się mogło, że wszystko jest jasne i uporządkowane. Niestety praktyka pokazuje, jak wiele niejasności budzą one w dalszym ciągu.