10 września, 2010

Bez prawka nie będą się ścigać w F1

FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) zapowiedziała, że kierowcom Formuły 1, którzy w poważny sposób naruszą przepisy drogowe będzie groziło odebranie superlicencji wymaganej do startów w Grand Prix. Super licencja zostanie odebrana w przypadku utraty prawa jazdy.

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Ustawa o kierujących, czyli końca nie widać

Batalia o kształt ustawy o kierujących przeciąga się. Wszystko za sprawą ciągle żywego tematu samochodów do egzaminowania, określania warunków prowadzenia SuperOSK oraz forsowania wspólnych poprawek, które przygotowało środowisko.

ciężarówka

Zmiany w numerze LRN

Departament TIR ZMPD informuje wszystkich użytkowników aplikacji TIR-EPD, że od 1 września br. polskie władze celne wprowadziły zmianę w numerze LRN.

rondo

Z życia forum: kiedy włączyć kierunkowskaz na rondzie

Jak dotąd nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Są różne szkoły i praktycznie w każdym mieście uczą inaczej. Kursanci uczeni są pod egzamin. Różne WORD-y mają różne wymagania. – Uczymy się tak, żeby zdać – nie ukrywają kursanci.

rondo

Z życia forum: kiedy włączyć kierunkowskaz na rondzie