26 sierpnia, 2010

kontrola drogowa

Pilska akcja "elka"

Funkcjonariusze drogówki wspólnie z pracownikami Wydziału Komunikacji pilskiego Starostwa przeprowadzili na ulicach Piły kontrolę samochodów nauki jazdy. W trakcie działań policjanci sprawdzali miedzy innymi uprawnienia instruktorów oraz stan techniczny pojazdów służących do szkolenia kursantów.

kontrola drogowa

Pilska akcja „elka”

wypadek motocyklowy

Śmierć na motocyklu szkoleniowym

Do tragicznego wypadku doszło 25 sierpnia wieczorem, na ulicy Marywilskiej w Warszawie. Kursant jadący motocyklem szkolnym stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił się. Jadąca za nim Toyotą kobieta nie zdołała wyhamować i przejechała centralnie po chłopaku. W stanie ciężkim został on przetransportowany do szpitala.

nauka jazdy

Zamość: 22 razy zdawała egzamin na prawo jazdy

Nie ma to jak upór! 46-letnia kursantka 22 razy zdawała egzamin na prawo jazdy. To rekord w zamojskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu – donosi „Tygodnik Zamojski”. Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają zdający.

egzamin na prawo jazdy

Egzamin: dlaczego ludzie boją się odwoływać?

Często po nie zdanym egzaminie zastanawiamy się, czy warto odwołać się od jego wyniku. Wiadomo powszechnie, że kursanci po egzaminie z wynikiem negatywnym czują się pokrzywdzeni. Wiadomo też, że w większości nie mają podstaw, aby się tak czuć, ale z ich opowiadań wynika, że wszyscy są winni, lecz oczywiście nie oni. Czasami jednak kursant ma ewidentną rację, więc dlaczego ludzie boją się odwoływać? Czy powodem na „NIE” jest strach przed utrudnianiem ze strony egzaminatorów następnych egzaminów? Czy wydaje im się, że narobią sobie tym sposobem więcej kłopotów?