18 czerwca, 2010

wypełnianie dokumentów

Kontrola w OSK

Skargą do Ministerstwa Infrastruktury na działalność wojewody warmińsko-mazurskiego zakończyła się kontrola w jednym z ośrodków nauki jazdy. Właściciel ośrodka zarzuca inspektorom, że nie został zawiadomiony wcześniej o kontroli, a kiedy ta się już rozpoczęła – zachowanie kontrolerów było skandaliczne.

znak KONTROLA Inspekcja Transportu Drogowego

Kary za brak szkolenia kierowców

Zatrudnienie kierowcy który nie ukończył wymaganego szkolenia może grozić poważnymi konsekwencjami. Przewoźnicy muszą liczyć się z wnioskiem o cofnięciem licencji. W praktyce oznacza to zlikwidowanie przedsiębiorstwa.

Zamiast prawka pokazał kartę wyborczą

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 30-letniego obywatela Rumunii. Mężczyzna pokazał zamiast prawa jazdy dziwny dokument który okazał się upoważnieniem do głosowania. Gdy strażnicy ustalili, że ten dokument nie uprawnia go do prowadzenia samochodu, chciał im wręczyć 50 euro i 50 złotych łapówki.