10 maja, 2010

Branżowcy szkolili się pod Tomaszowem Mazowieckim

W dniach 8-9 maja przedstawiciele 40 Ośrodków Szkolenia Kierowców z całego kraju wzięło udział w konferencji poświęconej nowym metodom kształcenia, zorganizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL, które od lat aktywnie działa na rzecz poprawy jakości szkoleń w branży transportowej.

Konkurs BRD rozstrzygnięty

Szkoła Podstawowa w Zielinie i Gimnazjum w Drawsku Pomorskim zwyciężyły w wojewódzkich eliminacjach XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jednym ze sponsorów nagród dla uczniów było Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL

2 tys. zł za prawko

Kierownik OSK w Wolbromiu jest podejrzany o załatwianie praw jazdy za łapówki – informuje krakowska „Gazeta Wyborcza”.  Na wniosek prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

IRU apeluje ws. tachografów

Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego (IRU) potwierdza, że niedotrzymanie daty 16 czerwca 2010 r. jako terminu wprowadzenia tachografu cyfrowego dla operacji AETR, będzie miało szkodliwe skutki dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.