24 kwietnia, 2010

dev.szkola-jazdy.pl strona internetowa

Witamy w Internecie!

Szkola-jazdy.pl to branżowy serwis przeznaczony dla ludzi oraz instytucji związanych ze szkoleniem kierowców, walczących o swoje miejsce na rynku i szukających nowych możliwości osobistego rozwoju.

GAMBIT 2010

W dniach 22-23 kwietnia na Politechnice Gdańskiej odbyła się międzynarodowa konferencja dotycząca bezpieczeństwa na drodze.

Czy warto kupić auto z WORD-u?

Ośrodki egzaminacyjne pozbywają się używanych samochodów i motocykli, organizując wyprzedaże. Kuszą niewielkim przebiegiem i ceną pojazdów znacznie niższą niż na wolnym rynku oraz udokumentowaną obsługą serwisową. Czy zakup samochodu, na którym jeszcze niedawno kandydaci na kierowców zdawali egzaminy, to okazja?

Prawko na lewo

Od początku roku policja zatrzymała kilkadziesiąt osób w związku z korupcją przy egzaminach na prawo jazdy. W nielegalnym procederze udział brali instruktorzy OSK, egzaminatorzy oraz pracownicy WORD-ów z Mazowsza, Pomorza i Śląska. Zatrzymani zostali także kursanci, którzy płacili za dokumenty zdobyte „na lewo”.

monitoring do egzaminu prawa jazdy

WORD monitoruje egzaminy

Od stycznia zdający egzamin w legnickim WORD-zie mogą liczyć się z przerwaniem egzaminu z teorii w chwili, gdy zakupione urządzenia wykażą korzystanie z niedozwolonej pomocy mogącej mieć wpływ na przebieg i wynik egzaminu. Chodzi tu głównie o telefony komórkowe i wszelkiego typu urządzenia bezprzewodowe.

samochody egzaminacyjne

Pilski WORD pracuje nad wizerunkiem

Tylko w bieżącym roku WORD w Pile został uhonorowany aż dwoma prestiżowymi wyróżnieniami. Pierwszym z nich jest tytuł honorowy i statuetka Lidera Sukcesu, którą Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego otrzymał 29 stycznia br. Wyróżnienie to otrzymują firmy, przedsiębiorstwa, instytucje oraz osoby indywidualne, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji i rozwoju powiatu pilskiego.

licznik na skrzyżowaniu

Liczniki na skrzyżowaniu. Pomocne, ale czy legalne?

W kilkunastu miastach Polski są testowane liczniki odmierzające czas pozostały do zapalenia się zielonego światła na sygnalizatorach. Jak zwykle przy tego typu nowinkach pojawia się grono zwolenników i nie mniejsza grupa przeciwników stosowania takiego rozwiązania.

rowerzyści

Bezpiecznie na rowerze

Początek wiosny to jednocześnie początek sezonu rowerowego. Słoneczna pogoda sprawia, że na ulicach miast przybywa miłośników jazdy na dwóch kółkach, a w rejonach wiejskich rower często staje się głównym środkiem transportu. Aby jazda na rowerze była wyłącznie przyjemnością, policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Ronda i place - oznakowanie poziome

Ronda i place – oznakowanie poziome

W numerach 2 i 3/2010 zostały określone pojęcia RONDO i PLAC w odniesieniu do obowiązujących zapisów prawnych oraz zasady oznakowania pionowego tego typu skrzyżowań i zespołów skrzyżowań. Różnice pomiędzy rondem i placem skutkują nie tylko innym oznakowaniem pionowym na wlotach poszczególnych dróg (ulic), ale także odmiennym oznakowaniem poziomym na jezdni stanowiącej obwiednię wyspy środkowej. Problem praktycznie nie występuje w przypadku ronda lub placu o jednopasowej jezdni wokół wyspy. Wówczas oznakowanie poziome sprowadza się do umieszczenia na każdym wlocie poprzecznej linii warunkowego zatrzymania P-13 złożonej z trójkątów oraz przejść dla pieszych P-10, o ile występują. Znacznie trudniej poprawnie oznakować poziomo jezdnię wokół wyspy, gdy jest ona wielopasowa.