Nysa otwarta, Barlinek zaczyna egzaminować w poniedziałek

Data publikacji: 12.01.2018

W czwartek odbyły się już pierwsze egzaminy w filii opolskiego WORD-u w Nysie. Z kolei od poniedziałku egzaminowanie praktyczne startuje w Barlinku. Jest to filia ośrodka ze Szczecina.

Inicjatorem projektu utworzenia oddziału terenowego opolskiego WORD-u w Nysie był  tamtejszy samorząd powiatowy. Starostwo mocno zaangażowało się także w jego powstanie. Przygotowało plac manewrowy i niezbędne pomieszczenia. Jednak trzeba było także podjąć działania na poziomie samorządu wojewódzkiego. Dlatego pod koniec września sejmik województwa opolskiego podjął uchwałę wskazującą Nysę jako miasto, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kategorii B1 i B.

Z kolei na początku października zarząd województwa wyraził zgodę na utworzenie w Nysie oddziału terenowego WORD Opole. Po konsultacjach, filię zlokalizowano w bazie PKS przy ul. Piłsudskiego 41. Prace adaptacyjne trwały do końca ubiegłego roku.

Jak mówi dyrektor opolskiego WORD-u, Edward Kinder, w nyskim oddziale kandydaci na kierowców zmierzą się z egzaminami teoretycznymi i praktycznymi na kategorie B1 i B oraz AM. Początkowo oddział będzie czynny we wtorki i czwartki.  Prognozuje się, że w ciągu dnia przeprowadzanych będzie około 20 egzaminów teoretycznych oraz 25 egzaminów praktycznych.

– W budynku przy placu manewrowym jest sala komputerowa na pięć stanowisk, gdzie zdaje się egzamin teoretyczny – mówi Kinder.

Z kolei już w poniedziałek rusza egzaminowanie praktyczne w filii szczecińskiego WORD-u w Barlinku. Na razie na kategorię B. Egzaminy teoretyczne odbywają się tam już od listopada.

Jakub Ziębka

aaa

« powrót

Wasze komentarze (9)

Dodaj komentarz
29505Dodany przez Sygnalista (12.01.2018, 11:08 AM)

Mój wkład do walki z smogiem to alarmowanie, pisanie i mówienie że samochody N.J. są poważnym trucicielem dużych miast i utrudnieniem życia dla mieszkańców. Uważam że egzaminy w miastach powiatowych to ruch w dobrym kierunku .

29515Dodany przez gamoń (12.01.2018, 12:10 PM)

Bardzo dobry kierunek tj.decentralizacja Word , a z czasem ich wygaszanie. Kolejna rzecz to likwidacja placu manewrowego i wyjazd z kursantem poza obszar zabudowany.

29546Dodany przez W Sz. (12.01.2018, 4:18 PM)

Zapoczątkowana kilka lat temu decentralizacja WORD ,której jestem gorącym zwolennikiem wbrew wszelkim przeciwnościom losu nabiera rozmachu.Wierzę tak jak wielu beneficjentów-obywateli ,że tego procesu nikomu nie uda się zatrzymać.

29669Dodany przez Sygnalista (13.01.2018, 1:57 PM)

Oj uda się uda. Spadek zainteresowania kursami powoduje brak klientów to jest już odczuwalne a skutkować będzie zamykaniem ośrodków terenowych i WORD. Infrastruktura przerosła potrzeby. WORD-y traktowane są jak przedsiębiorstwa samofinansujące i z tego są rozliczane,młodzi Polacy już nie chcą robić p.j. przynajmniej w Polsce i tu jest sęk. WORD-y nie mając spodziewanego zysku zaczną zwijać interes, zmusi to rachunek ekonomiczny, za bajzel zapłacą Polacy ,chyba że zmieni się prawo w tej materii

29670Dodany przez hula (13.01.2018, 2:10 PM)

Trochę frustruje infrastruktura niektórych WORDów - rozbudowane do granic przepychu pałace cygańskie.

29672Dodany przez W Sz. (13.01.2018, 2:38 PM)

Ciągle jeszcze mam nadzieję ,że zaczną w Polsce obowiązywać normalne znane prawa popytu i podaży.Małe firmy które generują małe koszty powinny mieć większe większe szansę na przeżycie niż nie rentowne przedsiębiorstwa.Niestety wciąż jeszcze u nas obowiązują rozwiązania z innej epoki.Była taka anegdotka ,która na pytanie co by było na Saharze po wprowadzeniu naszych rozwiązań odpowiadała-Po prostu zabrakło by piasku!

29673Dodany przez W Sz. (13.01.2018, 2:39 PM)

Jeszcze mam nadzieję ,że zaczną w Polsce obowiązywać normalne znane prawa popytu i podaży.Małe firmy które generują małe koszty powinny mieć większe większe szansę na przeżycie niż nie rentowne przedsiębiorstwa.Niestety wciąż jeszcze u nas obowiązują rozwiązania z innej epoki.Była taka anegdotka ,która na pytanie co by było na Saharze po wprowadzeniu naszych rozwiązań odpowiadała-Po prostu zabrakło by piasku!

29767Dodany przez Sygnalista (14.01.2018, 1:35 PM)

W.Sz. masz rację Trzeba mieć nadzieję , pokorę żeby przyznać się do błędów, kto to zrobi? to wstyd i nieudolność zarządzania i nie ten kraj tego to jest praca na lata i pokolenia.

30082Dodany przez W Sz. (17.01.2018, 5:05 PM)

Zgoda masz rację,że jest praca na pokolenia ale ktoś to musi robić!